O nas

Szkoła Johna Deweya w Obornikach to miejsce, w którym Nasi Uczniowie mogą czuć się bezpiecznie, a jej kameralny charakter sprawia, że z upływem każdego roku stanowimy naprawdę zgraną społeczność.

Niezwykle istotne jest dla nas dobre poznanie każdego z Uczniów, dzięki temu Dzieci czują się po prostu ważne i z powodzeniem rozwijają swój indywidualny potencjał.

Cieszymy się i jesteśmy dumni z osiągnięć Naszych Uczniów, a także z każdej wspólnej chwili spędzonej w naszych szkolnych murach.
 

Niepubliczna Polsko-Angielska Szkoła Podstawowa im. Johna Deweya powstała w 2011 roku.
Od samego początku stanowiła miejsce, w którym każde dziecko czuje się dobrze i bezpiecznie.
W jaki sposób nad tym pracujemy?

Naszą Szkołę tworzyliśmy "klasa po klasie” dobrze poznając naszych uczniów i ich rodziców. Bardzo dużą uwagę przywiązujemy do procesu rekrutacji dzieci, który w naszej opinii stanowi bardzo ważny moment poznania, obserwacji, nawiązania pierwszych relacji. Nie wyobrażamy sobie rozpoczęcia nowego roku szkolnego bez znajomości naszych nowych Uczniów oraz ich Rodzin. Dzięki temu jesteśmy wierni filozofii naszego patrona, która m.in. mówi o tym, że Szkoła powinna stanowić drugi dom dla dziecka, w końcu spędza w nim znaczącą część swojego życia. Nasza Szkoła to miejsce, w którym dzieci wspólnie gotują, uprawiają ogródek, szyją, sprzątają, projektują swoją przestrzeń.


Przez zaangażowanie
i wspólne działanie budujemy poczucie odpowiedzialności

Od samego początku placówka miała być miejscem spotkań z ciekawymi ludźmi; autorami książek, podróżnikami, specjalistami w różnych dziedzinach. Powyższa prosta filozofia oparta na poglądach Johna Deweya szybko zyskała grono zwolenników, którzy jako Rodzice naszych Podopiecznych codziennie, wspólnie z nami, tworzą naszą Szkołę.

Od momentu powstania placówki aż do czerwca 2014 roku siedziba Szkoły liczyła trzy nowoczesne sale lekcyjne, tuż przy niej znajdował się duży, pięknie urządzony plac zabaw należący wyłącznie do budynku oraz ogródki warzywno-kwiatowe uprawiane przez dzieci. Szkoła była wówczas placówką niewielką, o kameralnym charakterze.


Szkoła to miejsce spotkania "człowieka
z człowiekiem"

Szkoła to miejsce spotkania "człowieka z człowiekiem", w którym ogromną rolę odgrywa umiejętność budowania porozumienia, wrażliwość i zdolność budowania autentycznej relacji, w której każda ze stron jest tak samo ważna.

Szkoła Johna Deweya mieści się w centrum miasta Obornik, przy ulicy Młyńskiej 5a. Budynek jednak, mimo centralnego usytuowania, znajduje się w zacisznym miejscu. W niewielkiej odległości od siedziby placówki znajduje się Urząd Miasta i Gminy Oborniki, Miejska Biblioteka Publiczna oraz obornicki park, zwany Łazienkami.


tresc_szkola3.jpg


Z początkiem września 2014 roku placówka otrzymała nową siedzibę. W przestrzennym i jasno oświetlonym budynku mieszczą się wspaniale wyposażone w tablice interaktywne sale lekcyjne, hall główny, stołówka, świetlica, sala gimnastyczna, sala komputerowa i specjalnie przygotowane szatnie. Energii naszym Uczniom dodają smaczne i zdrowe produkty dostępne w szkolnym sklepiku - pochodzące także od lokalnych producentów. Do dyspozycji Dzieci i Rodziców oddane zostały wysokiej jakości sprzęty szkolne oraz bogato wyposażona biblioteczka.

Pomimo tak znacznego polepszenia komfortu pracy niezmiennie dokładamy wszelkich starań, aby stworzyć Dzieciom nie tylko odpowiednie warunki do nauki, ale także przyjazną, ciepłą atmosferę dającą poczucie bezpieczeństwa. Nasi Wychowankowie mają do swojej dyspozycji komputery oraz kompleksowo wyposażone pracownie przedmiotowe. Mogą rozwijać swoje zainteresowania, uczestnicząc w zajęciach dodatkowych.