dr n. hum. Aleksandra Kulupa

nauczyciel j. polskiego a.kulupa@jds.edu.pl

Stopień doktora nauk humanistycznych uzyskała na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej w Poznaniu. Autorka publikacji z zakresu onomastyki, współautorka „Słownika nazwisk mieszkańców Poznania”. Nauczyciel mianowany, egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Uczestniczka licznych warsztatów i szkoleń: „TIK – sprawdzone sposoby na urozmaicenie lekcji”, „Wykorzystanie chusty Klanza w pracy z dziećmi”, „Dostosowanie wymagań edukacyjnych do indywidualnych potrzeb uczniów”, „Wykorzystanie nowych mediów w nauczaniu”, „ADHD – jak sobie z nim radzić na lekcjach języka polskiego”, „Ocenianie kształtujące w szkole”.

Propagatorka aktywizujących metod i technik nauczania. Praca z dziećmi stanowi dla niej inspirację. Uważa - jak Taylor Mackenzie - że nauczyciel to doradca, idol, przyjaciel i sternik łodzi, a energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się.