Szkoła

Nasza Szkoła powstała 1 września 2011 roku. W zamierzeniu jej twórczyni, Alicji Lisek, placówka miała stanowić miejsce kontynuowania metod i działań dydaktycznych realizowanych do tamtej pory tylko na poziomie edukacji przedszkolnej w Prywatnym Przedszkolu Anglojęzycznym "Akademia Wiedzy i Zabawy". Szkoła miała przede wszystkim stać się dla Dzieci ich drugim domem, o który będą dbać samodzielnie poprzez sprzątanie, uprawianie ogródka oraz gotowanie. Od samego początku placówka miała być miejscem spotkań z ciekawymi ludźmi; autorami książek, podróżnikami, specjalistami w różnych dziedzinach. Powyższa prosta filozofia oparta na poglądach Johna Deweya szybko zyskała grono zwolenników, którzy jako Rodzice naszych Podopiecznych codziennie, wspólnie z nami, tworzą naszą Szkołę.

Od momentu powstania placówki aż do czerwca 2014 roku siedziba Szkoły liczyła trzy nowoczesne sale lekcyjne, tuż przy niej znajdował się duży, pięknie urządzony plac zabaw należący wyłącznie do budynku oraz ogródki warzywno-kwiatowe uprawiane przez dzieci. Szkoła była wówczas placówką niewielką, o kameralnym charakterze.

Szkoła Johna Deweya mieści się w centrum miasta Obornik, przy ulicy Marsz. J. Piłsudskiego 62a. Budynek jednak, mimo centralnego usytuowania, znajduje się w zacisznym miejscu. W niewielskiej odległości od siedziby placówki znajduje się Urząd Miasta i Gminy Oborniki, Miejska Biblioteka Publiczna oraz obornicki park, zwany Łazienkami.

WP_20140829_002
SAM_1819
SAM_1817
SAM_1814
SAM_1804
JDS_nowybudynek_outside_23jpg
JDS_nowybudynek_outside
JDS_nowybudynek_outside_2
JDS_nowybudynek_outside_1
Z początkiem września 2014 roku placówka otrzymała nową siedzibę. W przestrzennym i jasno oświetlonym budynku mieszczą się wspaniale wyposażone sale, hall główny, stołówka, świetlica, sala gimastyczna i specjalnie przygotowane szatnie. Energii naszym Uczniom dodają smaczne i zdrowe produkty dostępne w szkolnym sklepiku - pochodzące także od lokalnych producentów. Do dyspozycji Dzieci i Rodziców oddane zostały wysokiej jakości sprzęty szkolne oraz bogato wyposażona biblioteczka. W perspektywie kolejnych lat w szkole mieścić będą się po dwa oddziały klas I-VI szkoły podstawowej.

Pomimo tak znacznego polepszenia komfortu pracy niezmiennie dokładamy wszelkich starań, aby stworzyć Dzieciom nie tylko odpowiednie warunki do nauki, ale także przyjazną, ciepłą atmosferę dającą poczucie bezpieczeństwa. Nasi Wychowankowie mają do swojej dyspozycji komputery oraz kompleksowo wyposażone pracownie przedmiotowe. Mogą rozwijać swoje zainteresowania, uczestnicząc w dodatkowych zajęciach.